Srp 14, 2015

Posted by in Kočárky | 0 Comments

Jak vybrat kočárek pro dvojčata?

Jak vybrat kočárek pro dvojčata?

Starat se o dvojčata je dvojnásobná radost. Dvojnásobná starost to však může být při shánění dětského vybavení. Neplatí to ovšem při výběru dětských kočárků, který dnes již není tak složitý jako v minulosti. Na výběr máme ze dvou typů kočárků pro dvojčata a to podle toho, zda dětičky sedí vedle sebe, nebo za sebou.

Při výběru toho správného kočárku hrají důležitou roli jeho rozměry. Kočárek pro dvojčata s uspořádáním „vedle sebe“ může být široký až 80 cm, zatímco dveře místností bytu, či domu mohou být užší. Při umístění vaniček „za sebou“ se kočárek nemusí vejít do výtahu a manipulace s nimi může být obtížnější a určitě při něm oceníte možnost zkrátit jeho délku sklopením rukojeti. Před koupí kočárku se doporučuje změřit vstupních a přechodových dveří, abychom předešli pozdějším nepříjemným překvapením.

Konstrukce kočárku by se měla odvíjet od jeho využití. Zejména v městě záleží na jeho vnějších rozměrech a hmotnosti. V terénu je zase třeba klást důraz na stabilitu, odolnost a výhodou je i odpružení. Mějme na paměti, že odlehčená konstrukce kočárku usnadňuje manipulaci při skládání zejména do auta a podobně. Při koupi netřeba zapomínat ani na následnou údržbu. Materiál by měl být omyvatelný, povlaky zase odnímatelné, s možností praní.

Cena mnohokrát při nákupu kočárku hlavním kritériem. Bývá v ní zahrnut samotný kočárek, ale i dostupné příslušenství, která tak není nutné dokoupit samostatně. Jedním z řešení, jako ušetřit a nakoupit výhodně, je koupě z druhé ruky. Mnozí rodiče prodávají kočárky ve velmi dobrém stavu na různých internetových dětských burzách.

kočárky pro dvojčata

kočárky pro dvojčata

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 5 =