Čvc 31, 2015

Posted by in Kočárky | 0 Comments

Kritéria pří výběru kočárku

Kritéria pří výběru kočárku

Kritéria pří výběru kočárku

Když se nastávající maminka dozví, že čeká dvojčata, tak je v první chvíli spíše překvapená či dokonce zaskočena. Přece jen starání se o dvě děti najednou je náročné. Na druhou stranu dvojčata jsou samozřejmě také dvojnásobná radost. A protože v posledních letech již nejsou žádnou výjimkou, tak ani výběr kočárku není již tak složitý, jako kdysi. Už je opravdu z čeho vybírat. Ale jak vlastně takový kočárek vybrat? Postupuje se podle stejných kritérií jako u kočárků pro jedno dítě?

Kočárky pro dvojčata můžeme rozdělit podle toho, jak děti v kočárku sedí na:

Kočárky, kde děti sedí vedle sebe nebo za sebou

Kritéria výběru:

Rozměry

Jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru kočárku pro dvojčata jsou jeho rozměry. Je třeba se s ním vejít do dveří, do výtahu, na eskalátor a podobně. Před samotným výběrem je tedy potřeba proměřit všechny dveře (vstupné do domu, do kočárkárny), výtah a popřípadě další.

Kočárky pro dvojčata se zpravidla vyrábějí do šířky 80 cm, ale i tak je potřeba pořádně měřit. Užší bývají kočárky, kde jsou vaničky umístěny za sebou. Ty jsou zase ale déle (pozor na výtah) a manipulace s nimi může být složitější. Pro tento typ kočárků je fajn sklápěcí rukojeť či jiná možnost zkrácení kočárku.

Podstatný je rozměr vaniček, mělo by se do nich vejít miminko ve fusaku (zamyslete se nad tím, kdy se miminko narodí a jak velké bude v zimním počasí pokud bude navlečené).

Kočárky pro dvojčata

Kočárky pro dvojčata

Hmotnost kočárku

Samozřejmě i hmotnost kočárku je velmi důležitá. Je třeba si uvědomit, že maminka bude s kočárkem často manipulovat, navíc v něm ještě budou dvě děti a k tomu taška s věcmi na přebalování a podobně. Určitě se proto vyplatí odlehčená konstrukce.

Kočárky pro dvojčata

Kočárky pro dvojčata

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × three =